Jmenuji se Šárka Hulalová a pocházím z krásných jižních Čech, konkrétně z Českých Budějovic.

Mám vystudovanou střední školu managementu, ale již od dospívajících let jsem neustále držela v rukou tužku a čmárala si do sešitů a poznámek. Dokonce i školní lavice byly poznamenané mou tvorbou, což samozřejmě tehdejší soudružky učitelky těžko nesly. Tvořila jsem korále z tehdejšího moduritu, drhala náramky, pletla, háčkovala... Po střední škole jsem chtěla dále studovat vysokou uměleckou školu se zaměřením na kresbu, ale bohužel (bohudík?) mé první zaměstnání v podobě grafičky mne tak nadchlo, že jsem po prvním přijímacím nezdaru tuto vysokoškolskou cestu opustila. Kresbě jsem se i tak nadále věnovala ve svém volném čase a postupně se můj zájem rozrostl o fotografování, grafiku a návrhy interiérů.

Impulsem k tvorbě drátkovaných šperků technikou wire wrapping (drátování) byla v roce 2012 náhodná fotografie této techniky, do které jsem se okamžitě zamilovala, a řekla si, že bych něco takového přece mohla zvládnout. Koupila si levnou sadu kleští (s těmito kleštěmi pracuji dodnes), dva drátky a rokajl a s pocitem naprosté euforie jsem utíkala domů. Tam se s velkou vervou vrhla do výroby, jenže jsem záhy zjistila, že to taková legrace nebude. Drát i kleště si dělaly, co chtěly, a korálky létaly po stole. Má beraní povaha mi však nedovolila tuto velkou výzvu vzdát a najednou byly mé první náušnice hotové... Když se nyní ohlížím zpět, nemohu uvěřit tomu, co dokáže lidská trpělivost a snaha o zdokonalování. Své místo v mém vývoji měla samozřejmě i kritika přátel (nebo spíše srdečné povzbuzování) a hlavně svá vlastní kritika, která neustále říkala (a stále říká) – jdi dál, umíš to přece líp...

Má tvorba většinou začíná s nečekanou návštěvou múzy, kdy letím pro papír a tužku a vzniká nějaký hrubý nákres. Šperky získávají svou hlavní podobu u pracovního stolu, kde se povalují krabice a krabičky, skleničky s korálky, kleště a další potřebné věci. Bohužel se většinou stává, že se materiál postupně přemísťuje i na jiná místa v bytě a vzniká tak „tvůrčí chaos“ po celém bytě. Ta nejlepší múza však přichází až při samotné práci a vede mi ruce bez předchozího nápadu. Hlava v tu chvíli vypne a jsou jen ruce, které tvoří, co samy uznají za vhodné. Takto vytvořené šperky mi přinášejí největší radost.

Stěžejní technikou, které se věnuji, je wire wrapping, při které se dráty za studena omotávají jinými dráty. Základní tvar šperku tvoří silnější drát, který je pospojován tenčím drátem nebo se připevňují kamínky, korálky apod. Jde o velmi starou a tradiční techniku, jejíž prvky najdeme již v době bronzové a dále v antice a raném středověku. V mých špercích tvoří základ drát, korálky a minerály používám pouze jako doplněk nebo středobod šperku. Další mou technikou je tepání, nebo kombinace tepání a drátování a v současné době objevuji i krásu samotného cínování nebo jeho kombinaci s drátováním.

Tvořím pro ženy, které chtějí být originální, jiné, které umí ocenit nápad a precizní provedení. Široký výběr použitého materiálu (nerez, měď, černý drát) a tvarů umožňuje, aby si každá žena u mne našla šperk, který osloví zrovna ji.